Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням зборів суддів Петриківського районного суду Дніпропетровської області
(протокол № 5 від 14.04.2020 р.)
Засади використання автоматизованої системи документообігу Петриківського районного суду Дніпропетровської області
затверджені рішенням зборів суддів від 01 жовтня 2015 року № 8
із змінами та доповненнями, внесеними рішеннями зборів суддів
від 14 квітня 2020 року № 5
1.1 Засади використання автоматизованої системи документообігу суду (далі Засади) розроблено та затверджено у відповідності до вимог Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26 листопада 2010 року № 30 (останні зміни від 15 вересня 2016 року № 58) (далі Положення), Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Цивільного процесуального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України, Кодексу України про адміністративні правопорушення.
1.2 У разі внесення змін до Засад збори суддів Петриківського районного суду Дніпропетровської області новим рішенням затверджують відповідні зміни.
1.3 Засади (зі змінами та доповненнями) вносяться до автоматизованої системи та оприлюднюються на веб-порталі судової влади України не пізніше робочого дня, що настає після проведення цих зборів.
2.1Функціональні обов'язки, права користувачів автоматизованої системи, надання та позбавлення права доступу до неї в суді визначаються на підставі наказів голови суду відносно суддів суду та керівника апарату відносно працівників апарату суду.
2.2 Користувачі автоматизованої системи відповідно до своїх прав вносять до бази даних автоматизованої системи передбачену Положенням інформацію, забезпечують конфіденційність інформації, та зобов’язані суворо дотримуватись вимог Положення.
3.1 Розподіл судових справ здійснюється в суді в день їх реєстрації, на підставі інформації, внесеної до автоматизованої системи, уповноваженими особами на підставі наказу керівника апарату, відповідальними за здійснення автоматизованого розподілу судових справ за правилами, встановленими Положенням та цими Засадами з урахуванням спеціалізації суддів.
3.2 З метою виконання завдань кримінального провадження, дотримання норм Кримінального процесуального кодексу України щодо прийому та розгляду в розумні строки клопотань органів досудового розслідування, які надійшли до суду у вихідні та святкові дні, автоматизований розподіл цих клопотань здійснюється між суддями, що мають повноваження на день розподілу, згідно табелю обліку використання робочого часу суддів з урахуванням спеціалізації.
3.3 Якщо судова справа підлягає розгляду колегією суддів, визначення суддів, що входять до складу колегії проводиться автоматично в загальному порядку згідно з вимогами підпункту 2.3.4 пункту 2.3 Положення та з врахуванням запровадженої спеціалізації.
3.4 У разі неможливості продовження розгляду справи одним із суддів-членів колегії (призов на військову службу, відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами, довготривале перебування на лікарняному або у відпустці, закінчення повноважень судді, звільнення з роботи тощо) заміна судді-члена колегії здійснюється автоматизованою системою на підставі мотивованого розпорядження керівника апарату суду (або уповноваженої ним особи) на виконання службової записки головуючого судді або судді, який входить до складу колегії у справі з метою дотримання передбаченого законом строку розгляду цієї справи у порядку, зазначеному в підпункті 2.3.23 пункту 2.3 Положення.
3.5 Визначення присяжних відбувається за правилами, встановленими Положенням.
3.6 У разі надходження судових справ, які за законом мають розглядатись невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян (судові справи про вирішення питання застосування запобіжного заходу у виді взяття під варту, клопотання слідчого, прокурора про забезпечення кримінального провадження, клопотання про проникнення у житло, обшук чи огляд житла, скарги щодо захисту прав людини в порядку ст. 206 КПК України, подання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України в порядку ЦПК України, справи пов'язані з виборчим процесом, справи про адміністративні правопорушення розгляд яких здійснюється протягом доби, тощо) автоматизований розподіл судових справ здійснюється між суддями які мають повноваження щодо здійснення правосуддя та з урахуванням відомостей зазначених в табелі обліку використання робочого часу суддів в автоматизованій системі документообігу суду.
3.7 У разі надходження заяви про відвід (самовідвід) судді (слідчому судді) по кримінальному провадженню (крім колегіального розгляду справи), такі заяви розподіляються автоматично між всіма суддями, окрім того якому заявлено відвід (самовідвід).
3.8 З метою забезпечення виконання вимог ч. 4 ст. 81 КПК України заяви про відвід слідчому судді або судді, який здійснює судове провадження одноособово по кримінальному провадженню (крім колегіального розгляду справи), після реєстрації на реєстраційній картці вхідного документу невідкладно передаються судді, який здійснює провадження для прийняття рішення щодо порядку розгляду такої заяви: залишення такої заяви без розгляду (при наявності ознак зловживання правом на відвід) або її передачі до канцелярії суду для визначення судді відповідно до ч. 1 ст. 81 КПК України з урахуванням даних Засад.
3.9 У разі надходження заяви про відвід судді у цивільному провадженні такі заяви передаються судді, який розглядає справу.
3.10 Якщо суддя дійшов висновку про необґрунтованість заявленого відводу, він вирішує питання про передачу заяви про відвід до канцелярії суду для визначення судді відповідно до ч. 1 ст. 33 ЦПК України.
3.11 Якщо на час подання заяви про відвід судді у Петриківському районному суді Дніпропетровської області здійснюють правосуддя менше трьох суддів, вирішення питання про відвід здійснюється суддею, який розглядає справу чи вчиняє іншу процесуальну дію. У такому разі положення частин третьої та четвертої статті 40 ЦПК України не застосовуються, а саме: «3. Якщо суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу і заява про такий відвід надійшла до суду за три робочі дні (або раніше) до наступного засідання, вирішення питання про відвід здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому частиною першою статті 33 ЦПК України. Такому судді не може бути заявлений відвід. Якщо заява про відвід судді надійшла до суду пізніше ніж за три робочі дні до наступного засідання, така заява не підлягає передачі на розгляд іншому судді, а питання про відвід судді вирішується судом, що розглядає справу. 4. Якщо питання про відвід судді в порядку, визначеному частиною третьою цієї статті, неможливо розглянути в суді, в якому розглядається справа, то справа для вирішення питання про відвід передається до суду відповідної інстанції, найбільш територіально наближеного до цього суду».
3.12.1 за шістдесят календарних днів до закінчення повноважень судді;
4.1 Автоматизований розподіл судових справ здійснюється за правилами, встановленими Положенням.
4.2 Визначення суддів, які мають повноваження щодо розгляду судової справи на момент автоматизованого розподілу, здійснюється згідно з вимогами підпункту 2.3.3 пункту 2.3 Положення, з урахуванням Засад та правил поєднання судових справ.
4.3 Відповідальна особа апарату суду протягом дня перевіряє актуальність інформації в табелі обліку використання робочого часу суддів в автоматизованій системі документообігу суду та в разі будь-яких змін заносить дані щодо відсутності судді на роботі невідкладно.
4.4 У разі хвороби або іншої надзвичайної події, суддя повинен невідкладно прийняти заходи щодо повідомлення про свою відсутність голову суду або працівника апарату суду, відповідального за ведення обліку робочого часу з вказівкою на причини та орієнтовний час відсутності на роботі.
4.5 Інформація про перебування судді (до кінця робочого дня або більше) в нарадчій кімнаті заноситься до табеля обліку використання робочого часу суддів відповідальною особою на підставі доповідної записки секретаря судового засідання та є підставою для здійснення повторного автоматизованого розподілу судових справ між суддями.
4.6 Інформація про відгули суддів заноситься до табеля обліку використання робочого часу у вигляді відмітки (І) та окремо до розділу «Інше», а в примітках позначається дата та номер наказу.
5.1.1 судові справи, що надійшли для вирішення питання про прийняття додаткового судового рішення, виправлення описок та помилок, роз'яснення судового рішення, повернення судового збору;
5.1.2 судові справи про перегляд заочного рішення;
5.1.3 судові справи, за якими надійшли заяви (клопотання), пов'язані із виконанням судових рішень;
5.1.4 клопотання про вирішення питання, пов'язаного з виконанням вироку, у судових справах, які розглянуті даним судом;
У разі відсутності на роботі раніше визначеного головуючого судді у справі, з метою не допущення порушення строків розгляду справ, судові справи визначені у п.п. 5.1.1, 5.1.3, 5.1.4, 5.1.9, 5.1.13 підлягають автоматизованому розподілу між всіма суддями, що мають повноваження на час розподілу в день їх надходження.
Клопотання та скарги по одному кримінальному провадженню передаються раніше визначеному слідчому судді.
У разі відсутності раніше визначеного в судовій справі слідчого судді, у випадках надходження клопотань та скарг по одному кримінальному провадженню, наступний слідчий суддя для розгляду подальших скарг та клопотань в рамках даного кримінального провадження обирається шляхом повторного автоматизованого розподілу.
Після того, як відпадуть обставини, за яких було визначено наступного слідчого суддю в рамках одного кримінального провадження всі клопотання та скарги по цьому провадженню, що надходять до суду, передаються раніше визначеному слідчому судді.
При внесенні до автоматизованої системи документообігу суду інформації щодо розглянутих справ до 2010 року, визначення судді або колегії суддів у таких справах відбувається в неавтоматичному порядку та відповідно до раніше визначеного складу суду у таких справах.
Коефіцієнт складності судових справ встановлюються та затверджуються Зборами суддів Петриківського районного суду Дніпропетровської області та є обов’язковими при заповненні обліково-статистичних карток на справи всіх категорій перед їх автоматизованим розподілом.
В автоматизованій системі документообігу суду для судді, який займає адміністративну посаду голови суду встановлюються коефіцієнт – «0,85».
В суді діє спеціалізація із здійснення кримінальних проваджень стосовно неповнолітніх.
В суді обирається слідчий суддя, який здійснює, у порядку передбаченому КПК України, судовий контроль за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні
Автоматизований розподіл судових справ між суддями (колегіями суддів) здійснюється з урахуванням спеціалізації зі здійснення кримінального провадження стосовно неповнолітніх. За допомогою автоматизованого розподілу визначається також запасний суддя та слідчий суддя.
В разі знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп’ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи та тривають понад п’ять днів такі випадки фіксуються відповідними актами в порядку, передбаченому пунктом 2.3.55 Положення.
У разі настання вище перелічених обставин, розподіл судових справ, які за законом мають розглядатись невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян (судові справи про вирішення питання застосування запобіжного заходу у виді взяття під варту, клопотання слідчого, прокурора про забезпечення кримінального провадження, клопотання про проникнення у житло, обшук чи огляд житла, скарги щодо захисту прав людини в порядку ст. 206 КПК України, подання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України в порядку ЦПК України, справи про адміністративні правопорушення розгляд яких здійснюється протягом доби, тощо проводиться керівником апарату (чи особою, що виконує його обов’язки) між всіма суддями, що мають повноваження на час розподілу, з дотриманням принципу черговості надходження справ до суду, в алфавітному порядку прізвищ суддів з урахуванням спеціалізації.
Розподіл судових справ пов'язаних з виборчим процесом, в такому випадку проводиться керівником апарату між всіма суддями, що мають повноваження на час розподілу, з дотриманням принципу черговості надходження таких справ до суду, в алфавітному порядку прізвищ суддів без урахування спеціалізації.
Ці засади набирають чинності з наступного робочого дня після проведення зборів суддів Петриківського районного суду Дніпропетровської області.
Зміни та доповнення до цих Засад можуть бути внесені зборами суддів Петриківського районного суду Дніпропетровської області.